Zayıflamak için Kullanılan Haplar Kilo Vermeniz için Yeterli mi ?

İnternet günümüzde oldukça etkili bir iletişim aracı olarak kullanılmasına rağmen, bilgi kirliliği ve yanlış yönlendirmeler nedeniyle bir çok insanın kafasını karıştırmaktadır.

Özellikle insanların tercih ettiği ürünler arasında yer alan bitkisel zayıflama hapları mucize etkisi yaratacaklarmış gibi bir beklenti ile satın alınmaktadır. Çoğu yasak olan bu hapların etkileri de iyi sonuçlar vermemektedir. Çünkü kilo vermek için sağlıklı beslenme ve egzersiz olmazsa hiçbir yöntem de işe yaramayacaktır.

Kilo vermek isteyenlerin çılgınca başvurduğu lida haricindeki zayıflama hapları, özellikle onaydan geçmemiş sahte ürünlerin, sahte kullanıcı yorumları ile insanları etkilemektedir.

Sağlık Bakanlığı Onayı Olmayan Haplar

Çoğu hapın Sağlık Bakanlığı onayı yoktur. FDA onayı olması ile ön plana çıkarılan bu hapların, orijinalliklerinden de emin olamayacağınız için, nasıl bir ürün almanız gerektiği konusunda güven duyamazsınız.

Bu hapların kullanılması için gerekli olan doktor tavsiyesi olmadan hiçbir ilaçtan tek bir doz bile kullanmamanız gerekmektedir. Sağlığınızı ciddi derecede tehlikeye atan bu ilaçlar nedeniyle bir çok kişi hayatını kaybetmektedir. Kilo vermek için bitkisel çözüm önerileri arayan bir çok insan ilk etapta bu ürünlere başvurmasına rağmen, oldukça zararlı olan sonuçlarını dikkate almazlar.

Kilo vermek için lida dışındaki zayıflama hapı kullanmadan önce, hekim kontrolünde kilo almanıza neden olan etkenleri analiz edip, kilo verme programı oluşturmanız gerekmektedir.

Yüksek Fiyatlar

İnternette satılan ve birkaç kutu alınca indirimli olarak elde edilebilecek olan bu ürünler, oldukça zararlı içerikli ürünler olabilir.

Genellikle yüksek fiyatlara satılan zayıflama hapları doktorunuzun tavsiye etmediği ürünlerden yana seçim yapmamanız için hekime danışmadan alınmaması gereken ilaçlardır. Kampanyalar ve kullanıcı yorumları ile süslenmiş olan bu ilaçları almak, sağlığınızı ciddi derecede tehlikeye atacağı için kullanmamanızı tavsiye ederiz.

Fiyatların pahalı olması, ürünün orijinal olduğu anlamına gelmediği için, ürünü alırken fiyatı baz almamanız önemlidir. Ayrıca son kullanma tarihi geçmiş olan ilaçları da kullanmamanız önemlidir. Aksi halde zehirlenebilir, sağlınızı ciddi anlamda tehlikeye atabilirsiniz.

Zayıflama Haplarını Kimler Kullanamaz?

Zayıflama haplarını kullanmak için doktor muayenesi ve doktor tavsiyesi olan ürünler dışında farklı ürünleri satın almamalısınız. Eğer bilmeden satın aldığınız bir ürünü kullanırsanız, bir çok zarar söz konusu olabilir.

Zayıflama haplarının zararları genelde ;

  • Çarpıntı,
  • Kalp krizi riski, ani ölüm riski,
  • Tansiyon sorunları,
  • Kanamalar,
  • Böbrek fonksiyonu bozuklukları,
  • Karaciğer bozuklukları,
  • Kilo artışı gibi sorunlardır.

Ayrıca bazı hapların bağımlılık yaptıkları da yapılan araştırmaların sonucunda kanıtlanmıştır. Bu nedenle ilaçları kullanırken bir kere değil on kere düşünmeniz gerekir. Çünkü hayatınızı tehlikeye atmış olabilirsiniz.

Zayıflama Haplarını Kimler Kullanabilir?

Zayıflama haplarını kullanmak için gerekli olan doktor muayenesi ve tetkik sonuçları neticesinde, bir çok araştırma sonucu hastaya reçete edilen ilaç belirlenen süre içinde kullanılabilir.

Genelde obezite hastalarına verilen bu ilaçlar, Sağlık Bakanlığı onayı olan ilaçlardır. Ameliyattan önce verilen ilaç tedavisi ile zayıflamaya yardımcı ürünler olarak hastaya reçete edilir. bir çok vitamin takviyesi de verildiği için hastanın sürekli hekim gözetiminde olması önemlidir.

Bu nedenle en önemli husus, hastanın sağlıklı bir kiloya ulaşması için gerekli olan diyet ve egzersiz programı ile besin takviyelerini yapmak, daha sonra da, gerekli durumlarda ameliyat ile çözümü sağlamaktır.

Bazı hastalarda sadece ilaç tedavisi sonuç vereceği için, başka bir uygulamaya gerek kalmadan hasta ideal kilosuna ulaşabilmektedir. Ancak hiçbir zayıflama hapı, bu etkiyi tek başına sağlamamaktadır.

Henüz bir yorum yok. Lütfen bir tane siz ekleyiniz.

Yorum bırakın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*